Сегед пак извиси, Магдебург го грабна Бергендал

Почнувајќи од Раул Гонзалез, Данис Криштопанс, Ферна Соле преку триото Душебаеви и Дилан Наи до шведскиот пивот Оскар Бергендал, секаде како заеднички иментиел се појавуваше ПИК Сегед и нивна понуда за трансфер. Изгледа од сето тоа - ништо.Шведскиот ол стар пикер Оскар Бергендал заминува од Штутгарт но нема да оди во Пик Сегед, туку се сели во Магдебург. Таму ќе биде замена за повредениот дански пивот Магнус Саугструп. 
Штутгарт на неговото место го ангажираше хрватскиот пивот Марино Мариќ кој досега настапуваше за екипата на Лајпциг. Хрватот има договор до јуни 2024. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk