ЛШ: Кил против Келце, каде да гледате?

ДенескаДенеска ќе биде комплетирано 11 коло од Лигата на шампионите. Во рамките на групата „Б“ ќе се одиграат сите четири натпревари, надополнето со мечот Висла и Магдебург од групата „А“. Денеска на терен ќе ги видиме Кил, Барса, Алборг, Нант, Магдебург, Келце... Богата понуда од која според објавената програмска шема само еден натпревар ќе биде пренесуван.

Тоа е средбата Кил - Келце која ќе можете да ја гледате на каналот „Арена 3 Премиум“ од 18:45 часот. ДЕНЕСКА ИГРААТ:
18:45   АЛБОРГ - ПИК СЕГЕД
18:45   КИЛ - КЕЛЦЕ
20:45   БАРСА - ЕЛВЕРУМ
20:45   НАНТ - ЦЕЛЈЕ
20:45   ВИСЛА - МАГДЕБУРГ

ТАБЕЛА 
1.
10910349:29119
?
P
P
P
N
P
2.
10901339:30518
?
P
P
P
P
P
3.
10604347:32212
?
I
I
P
P
I
4.
10424330:32210
?
P
P
I
N
N
5.
10406310:3238
?
P
I
P
P
I
6.
10316319:3237
?
I
I
I
I
N
7.
10208295:3434
?
I
P
I
I
I
8.
10109282:3422
?
I
I
I
I
P

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk