Величествен дочек на шампионите

Копенхаген е ракометната престолнина на светот. Старо-новиот ракометен светски шампион пристигна во главниот град на Кралството Данска, а таму беше пречекан од илјадници фанови на кои не им сметаше ниту студот, ниту ветерот и приредија дочек каков што ракометарите заслужија. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk