Хрватска се моли за ново чудо, играат Египет, Данска, каде да гледате?

Последен ден од групната фаза на Светското првенство во Полска и Шведска. Денеска ќе дознаеме и кој против кого ќе игра во 1/4 финалето на мундијалот. Франција, Шведска, Шпанија и Унгарија ги чекаат своие противници во елиминациите. Норвешка и Германија од групта 3  ќе вкрста со Шпанија и Франција, а Египет и најверојатно Данска ќе вкрстат со Шведска и Унгарија. 

На Хрватска и треба ново чудо. Тоа би подразбирало пораз на Данска од Египет и победа на Хрватска над Бахреин. Но, комбинирано овие две средби би требало да ја поправат гол разликата на Хрватска во однос на Данска за цели 22 гола.

Македонската телевизија денеска ќе врши директни преноси од три натпревари. 
15:30   Катар - Аргентина
18:00   Македонија - Мароко
20:30   Норвешка - Германија

Денеска играат:
15:30   САД - Белгија
18:00   Србија - Холандија
20:30   Египет - Данска


 
 
 
1/4 ФИНАЛЕ   1/2 ФИНАЛЕ   ФИНАЛЕ
 
                   
 
25 Јануари          
 
 
 ФРАНЦИЈА  
 
27 Јануари
 
III2    
 
   
 
25 Јануари
 
       
 
 ШВЕДСКА  
 
  29 Jaнуари
 
IV2    
 
   
 
25 Јануари
 
     
 
III1  
 
27 Јануари  
 
 ШПАНИЈА    
 
   
 
25 Јануари
 
        Трето место
 
IV1  
 
  29 Jануари
 
 УНГАРИЈА    
 
   
 
 
 
   
 
 
 
 
1.
5500165:13410
P
P
P
P
P
2.
5401149:1248
I
P
P
P
P
3.
5302158:1336
P
I
P
I
P
4.
5203123:1274
P
P
I
I
I
5.
5104126:1542
I
I
I
P
I
6.
5005125:1740
I
I
I
I
I
 
1.
5500164:13310
P
P
P
P
P
2.
5302148:1476
P
P
I
I
P
3.
5302169:1586
P
I
P
I
P
4.
5212146:1335
I
P
N
P
I
5.
5113138:1513
I
I
N
P
I
6.
5005138:1810
I
I
I
I
I
 
1.
4400137:1058
?
P
P
P
P
2.
4400120:928
?
P
P
P
P
3.
4202123:1114
?
P
I
P
I
4.
4202113:1094
?
I
P
I
P
5.
400498:1270
?
I
I
I
I
6.
400481:1280
?
I
I
I
I
 
1.
4400125:888
?
P
P
P
P
2.
4310144:1057
?
P
N
P
P
3.
4211128:1115
?
P
N
P
I
4.
4202105:1174
?
I
P
P
I
5.
4004110:1400
?
I
I
I
I
6.
400489:1400
?
I
I
I
I

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk