Мега дерби: Шпанија - Франција, каде да гледате?

Македонската телевизија денеска ќе врши директен пренос од три натпревари што ќе се играат на Светското првенство во Полска и Шведска. Македонската телевизија денеска ќе врши директен пренос од следниве три натпревари:
15:30   Црна Гора - Словенија
18:00   Бразил - Исланд
21:00   Шпанија - Франција


Денеска уште ќе играат:
15:30   Унгарија - Капе Верде
18:00   Иран - Полска
20:00   Португалија - Шведска

Денеска во мундијалската понуда е натпревар што никој ракометен фан не смее да го пропушти. Дуелот на Франција и Шпанија. Двете репрезентации се веќе пласирани во 1/4 финалето и не знаат против кого ќе играат без разлика на исходот денеска. Тоа ќе бидат или Норвешка или Германија, така оди вкрстувањето. 

Натпреварот Франција - Шпанија ќе го суди македонската судиска двоја Ѓорѓи Начевски и Славе Николов. 

Друг дуел на кој денеска треба да обрнете внимание е мечот Шведска - Португалија. Почнува 30 минути порано од средбата меѓу Франција и Шпанија. Шведска е веќе квалификикувана во 1/4 финале и како првопласирана и ќе вкрсти со поразениот од утрешниот дуел меѓу Египет и Данска. 
Но, Португалија која „киксна“ на натпреварот со Бразил сега се наоѓа во лоша ситуација затоа што може да биде мината од Унгарија. Унгарците денеска играат со Капе Верде и победа ќе ги однесе на второто место доколку Португалија загуби. Ако победат или ремизираат, Португалците одат во 1/4 финале на дуел со победникот од дуелот Египет - Данска.
1.
4400137:1088
?
P
P
P
P
2.
4400123:968
?
P
P
P
P
3.
4202127:1104
?
I
P
I
P
4.
410397:1052
?
P
I
I
I
5.
4103103:1232
?
I
I
P
I
6.
4004103:1480
?
I
I
I
I
 
1.
4400132:1038
?
P
P
P
P
2.
4211116:1015
?
P
N
P
I
3.
4202128:1214
?
I
P
I
P
4.
4202106:1174
?
P
I
I
P
5.
4112101:1103
?
I
N
P
I
6.
4004108:1390
?
I
I
I
I

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk