Лекот за Аргентина е Милосављев

СРБИЈА - АРГЕНТИНА 28-22 (12-10)
ЕГИПЕТ - БАХРЕИН  26-22 (13-9)
АЛЖИР - МАРОКО  27-28 (15-13)Србија ја совлада Аргентина и остана теоретски во игра за место што во квалификациите за Олимписките игри во Париз 2024.
Двата тима играа гол за гол речиси цело прво полувреме, а мал прекин исценирано ислкучување на поранешниот играч на Металург и на Вардар, Мијајло Марсениќ ја воведе Србија во добра серија и тие од  9-10, направија пресврт за 12-10 на полувреме, а потоа и во вториот дел ја зголемија серијата. 

Обидите на Аргентина да направи пресврт ги запре Дејан Милосављев, екс голман на Вардар кој во вториот дел царуваше на голот на Србија. 

Во Президент Куп, Мароко со пресврт славеше минимално над Алжир (28-27) и остана во игра дури и за првото место во групата.  

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk