Нова измена, Петров во тимотКирил Лазаров направи и трета замена во екипата за време на Прелиминарната рунда. Костадин Петров одново е во екипата, а од тимот отпадна Михајло Младеновиќ. Кирил Лазаров ја направи последната замена за Прелиминарната рунда и сега има поинакви опции, особено на линијата. Младеновиќ главно беше користен во играта во одбрана, па ќе видиме како тоа ќе се одрази во дефанзивата. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk