Мелзунген го претстави Криштопанс

Роберто Гарсија Парондо, тренерот кој со Вардар во 2019 стана европски шампион, се обидува да доведе што повеќе играчи од тогашниот тим во неговиот сегашен - Мелсунген. По Глеб Калараш и Рожерио Мораеш, шпанскиот тренер го донесе во Мелзунген и Даинис Криштопанс во обид да ја репризира успешната епизода од Скопје. 
Даинис Криштопанс за кого верувавме дека ќе оди во ПИК Сегед каде што би требало да се пресели и Раул Гонзалез, сепак, одбра враќање во Бундес лигата и настап за Мелзунген. 


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk