Ова го немате видено: Ракомет на камили (вИДЕО)

По ракомет на снег, добиваме ново „атрактивно“ натпреварување. Ракомет на камила. 
Катар промовираше нов спорт - ракомет на камила. Катар промовираше многу настани за да го престсави своето културно наследство, особено за време на фудбалскиот мундијал. 

Еден таков настан го привлече и нашето внимание. Катарците промовираа нов спорт, ракомет на камила. Двете екипи се составени од по три играчи што јаваат на камила, натпреварот трае 2х15 мин. 
Новинските извештаи велат дека тие што биле на лице место на турнирот, уживале во глетката. 

Погледнете како изгледа тоа: 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk