Минимален пораз на вториот меч

МАКЕДОНИЈА - ЦРНА ГОРА   30-31 Репрезентациите на Македонија и на Црна Гора денеска го одиграа вториот контролен натпревар во рамки на подготвителниот период за Светското првенство. 

Се што фановите требаше да видат, беше тоа што беше прзентирано вчера. Денешниот меч беше тематски поинаков, со поинаква содржина. Затворен тип, со акции, постави и ротации што не треба да ги види секој, било да се успешни или неуспешни. 

На теренот се водеше резултатски израмнета битка во која македонските играчи во финишот не погодиле во клучни моменти и средбата заврши со минимален пораз. 

Македонскиот тим останува на Маврово уште два дена и потоа се враќа во Скопје.


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk