ЛШ: Микел Хансен против Барса, каде да гледате?

Втор ден без мундијалски фудбал, а тоа би требало да ја зголеми гледаноста на ракометната Лига на шампиони. Вечерва ќе се комплетира деветтото коло, а на програмата се четири натпревари. Од два, ќе има ТВ пренос.Попладнево ППД Загреб ќе гостува кај Динамо Букурешт на натпревар што треба да донесе најголема резултатска неизвесност. Вечерва, пак, Микел Хансен гостува во Барселона, кај својата некогашна екипа, Барса. 

ДЕНЕСКА:
18:45   Динамо Букурешт - ППД Загреб (ТВ Арена Спорт 2)
18:45   Кил - Нант
18:45   Веспрем - Висла Плоцк
20:45   Барса - Алборг  (ТВ Арена Спорт 2)


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk