Високи казни за убиството на Денис Тот

Денеска беа изречени казните за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот.Кривичниот суд  ги прогласи за виновни и ги осуди на високи затворски казни обвинетите во случајот за убиството на ракометарот Денис Тот.
Анџело Ѓорѓиевски и Клементина Левковска добија по 18 години, а Андреј Костовски 16 години затвор за убиството на хрватскиот ракометар.
Тројцата обвинети, на осуми април годинава пред ноќен клуб во Скопје му нанеле повреди со фатални последици. Судот им го продолжи притворот поради опасност од бегство.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk