Денеска играат Барса и Кил, каде да гледате?

Машката Лига на шампиони е спортскиот продукт на ЕХФ што трпи најмногу за време на првиот зимски фудбалски мундијал.
Минатата недела Кил - Барса, денеска Барса - Кил, натпревар што заслужува вистинско внимание ќе се игра во ист термин кога ќе играат Меси против Левандовски, односно Аргентина и Полска...

ТВ преноси ќе има од три натпревари од Лигата на шампионите. Целје  и Пик Сегед играат од 18:45 и ќе можете да ги гледате на Арена 4, а во 20:45 на Арена Спорт 1 се Барса и Кил, додека на 4 канал ќе се пренесува мечот ППД Загреб - Веспрем. Денеска од 18:45 играат уште и Елверум и Келце, а од 20:45 на програмата е и мечот ГОГ - ПСЖ.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk