ВИДЕО: Химната за СП Полска и Шведска 2023

Женското ЕП што се одржуваше и во Македонија отиде во архива, а актуелната Лига на шампиони среде фудбалски мундијал е ништо повеќе отколку загревање за тоа што не чека во јануари. 

 

Полска и Шведска ќе бидат домаќини на следниот ракометен мундијал што ќе се игра од 13 јануари. Македонија ќе игра во Краков, во првата фаза против Норвешка, Аргентина и Холандија. 

Оранизаторите на мундијалот ја објавија и песната што треба да биде официјална химна на мундијалот. 
Песната е во изведба на Алисја, девојка која победи на „Гласот на Полска“ во 2019 и требаше да биде и нивни евровизиски претставник во 2020, но таа Евровизија беше откажана поради Ковид 19. 

Песната се вика „Stick together“ ... погледнете и слушнете... 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk