ЕХФ ја одби Русија

Извршната комисија на ЕХФ имаше состанок на која имаше една точка на дневен ред. 


Извршната комисија на ЕХФ ја разгледуваше и ја одби жалбата на Русија. Руската федерација се жалеше на одлуките за суспензија, но ЕХФ процени дека не само што нема подобрување, туку напротив ситуацијата е влошена од моментот кога беше изречена суспензијата. 
Според тоа, Русија останува надвор од сите натпреварување на ЕХФ и тоа важи и за клубовите и за репрезентациите. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk