Србинка е замената за Лакрабер

Многу врева се крена кога поранешната ракометарка на Вардар, Александра Лакрабер потпиша за романскиот тим Рапид Букурешт, трениран од Карлос Вивер, некогашниот селектор на Шпанија. Не мина многу време, а Александра Лакрабер се скара со луѓето од клубот и веднаш се најде заеднички јазик за нивна разделба.

Рапд Букурешт објви дека е ангажирана замена за Лакрабер. Тоа е 27 годишната ракометарка на Србија, Ангела Јанушевиќ. Таа во Букурешт ќе пристигне од екипата на Шиофок од Унгарија.

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk