Македонски судии на Норвешка и Унгарија

Исмаил Металари и Ненад Николовски по втор пат на Европското првенство ќе водат натпревар.Судискиот пар од Македонија денеска ќе ја судат средбата од групата „А“ меѓу репрезентациите на Новешка и Унгарија.
Овој меч ќе биде големо искуство плус затоа што Норвешка е актуелен европски и светски шампион и веројатно најсилната репрезентација и на овој турнир. 
Натпреваот почнува во 20:30 часот. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk