Последно ЕП за Јованка Радичевиќ

Црногорската репрезентативка Јованка Радичевиќ го игра своето последно Европско првенство.Одбројани се деновите на Јованка Радичевиќ во репрезентацијата на Црна Гора. Ракометарката која настапуваша за Вардар, а која наскоро ќе стане најдобриот стрелец во историјата на Лигата на шампионите во женска конкуренција, објави дека ќе се повлече од настапите за националниот тим на ова ЕП, пред својата публика. 
Веројатно нејзините последни репрезентативни настапи ќе ги видиме во Скопје, односно Љубљана во зависност до каде ќе стигне Црна Гора на ова првенство. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk