Вечерва играат Алборг и Барса, каде да гледате

Натпреварот на колото во Лигата на шампионите се игра денеска во Алборг. Гостува европскиот шампион Барса. Микел Хансен своевремено не и беше доволно добар на Барса, нивната цел беше да го задржат Раул Ентрериос, а на талентираниот Данец (тогаш имаше 22 години) по одиграни две години му дозволија да замине во тогаш новоформираниот скандинавски дрим тим АГ Копенхаген. 

Дванаесет години подоцна Микел Хансен во улога на ѕвезда број 1 во Данска, како играч на уште еден новоформиран дрим тим, Алборг, вечерва ја пречекува Барса, која доаѓа како актуелен европски шампион.

Друга голема ѕвезда за која Барса е бившиот клуб е Арон Палмарсон. Тој комплетираше четири сезони во „Блау грана“ 2017-2021, а оттаму дојде во Алборг каде ја игра втората сезона. 

Натпреварот почнува во 20:45 часот ќе можете да го следите на каналот Арена Спорт 5 ако ја гледате српската верзија или Арена Спорт 6 ако гледате на хрватски пренос. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk