Е. Пелистер - Скандерборг Архус, каде да гледате

Екипата на Еурофарм Пелистер денеска ја отвора новата сезона во Европската лига. Битолчани во првото коло на домашен терен ќе се сретнат со екипата на Скадерборг - Архус од Данска. Натпреварот меѓу Еурофарм Пелистер и Скадерборг Архус ќе се одигра вечерва во салата „Боро Чурлевски“ во Битола со почеток од 20:45 часот. 

Сите што нема да можат да ја следат средбата живо во Битола, тоа ќе можат да го сторат преку тв пренос што ќе емитува на каналот Арена Спорт 5. 
Друга опција за следење на натпреваот е скандинавскиот стриминг сервис Viaplay.  

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk