ВИДЕО: Ѕверска тепачка на ракомет во Аргентина

Ракометот ги освои насловите во Аргентина, но не по убаво, туку по инцидентот што се случи на натпревар во Кордоба на кој играа екипите на Барио Парке и Салсипуедес. 
Недоразбирањата и дуелите во текот на мечот, на крајот резултираа со физички напад на поприлично крупен играч на гостинскиот тим кој неочекувано го нападна и нокаутира домашниот дефанзивец пред домашните играчи да реагираат и да го нападнат.
Домашниот играч заврши во болница и е под лекарски надзор. 


Содржината на видеото не е за малолетна публика: 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk