Преглед: Список на Раде Стојановиќ, покана за капитенот на Пелистер...

Селекторот на кадетската репрезентација на Македонија, Раде Стојановиќ обајви список на играчи на кои ќе смета за двете контролни средби со Црна Гора што ќе се играат на 14 и 15 октомври.
Списокот можете да го погледнете со клик - овде. Капитенот на Еурофам Пелистер, Мирко Радовиќ е единствениот црногорски интернационалец кој игра во Македонија што доби покана да настапи и за репрезентацијата. 

Најпзнатата норвешка ракометарка, Нора Морк, се повреди уште во првото коло на подготвителниот турнир во Данска и веднаш беше вратена назад на лекување во Норвешка. докторите се оптимисти дека таа ќе игра на ЕП 2022. 

Данскиот репрезентативен пивот, Андерс Закариесен, големото засилување на ГОГ од Флензбург по само 11 одиграни натпревари ја заврши сезоната. Закриесен го повреди коленото, скинати лигаменти и докторите му предвидуваат пауза до една година. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk