Сехалигашот загуби „три од три“

Татран Прешов се чини загриза преголем залак со настапот во првенството на Чешка, во првенството на Словачка и домашниот Куп, пласирани се во група од Европската лига, а ако се игра СЕХА и во ова меѓународно натпреварување.Татран Прешов на стартот на сезоната запиша три порази. Првио беше совладан од екипата на Ловосице во првенството на Чешка, потоа расипа низа од 60 победи во домашното првенство и загуби од Повашка Бистрица, а сега на гости им беше екипата на Фридек Мистек од Чешка и одново беа поразени 26-27. 

Да ве потсетиме: Екипата на Фридек Мистек што последна го совлада Татран е екипата на на која пред неколку дена Никола Костески и даде 17 гола, за лесен триумф на Плзењ во шампионатот на Чешка. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk