Украинецот Горига доаѓа во Вардар 1961

Украински бек доаѓа во Вардар

Прочитај повеќе

Ни Кил ни Барса, туку Келце

Белоускиот пивот потпиша нов договор со полскиот вицешампион

Прочитај повеќе

Ангеловски по 10 години се раздели со Белфор

Цела деценија мина во француската екипа

Прочитај повеќе

Магдебург знае што прави, нов дил за Клар

Швеѓанецот доби нов договор и останува верен на германскиот клуб

Прочитај повеќе

Словенец и Хосни на радар на Пелистер, нов Португалец во Вардар

Крај на сезона е, се расплетуваа едни, се плетат други шпекулации

Прочитај повеќе

ЧСМ смени тренер по пет години

Тренерска смена и буџетска математика

Прочитај повеќе

Димитриевски се поздрави со Ваљадолид, спремен за Аликанте

Петти шпански клуб за Дарко Димитриевски

Прочитај повеќе

Тоа е чистка: Довидување за 12 играчи

Кога има пари, а нема резултати

Прочитај повеќе

Јосип Периќ се сели во Атина

Центарот на битолчани повторно по водство на Бабиќ

Прочитај повеќе

Се разделуваат Ѓукиќ и Татабања

Нема да трае долго втората соработка меѓу Татабања и поранешниот селектор на Македонија

Прочитај повеќе