Хумет замина од Динамо, не чекаше ни пет минути за нова понуда

Динамо Букурешт ослободи еден десен бек

Прочитај повеќе

Охрид се поздрави со тројца играчи

Тројца ракометари го одиграа последниот меч во дресот на Охрид

Прочитај повеќе

Од Нексе си одат и Јотиќ, Гаџа, Мелиќ ...

Хрватскиот вицепрвак го смени комплетниот тим

Прочитај повеќе

Голем „дил“ меѓу Келце и Нант

Две познати имиња од Нант во Келце, едно во спротивен правец

Прочитај повеќе

Украинецот Горига доаѓа во Вардар 1961

Украински бек доаѓа во Вардар

Прочитај повеќе

Ни Кил ни Барса, туку Келце

Белоускиот пивот потпиша нов договор со полскиот вицешампион

Прочитај повеќе

Ангеловски по 10 години се раздели со Белфор

Цела деценија мина во француската екипа

Прочитај повеќе

Магдебург знае што прави, нов дил за Клар

Швеѓанецот доби нов договор и останува верен на германскиот клуб

Прочитај повеќе

Словенец и Хосни на радар на Пелистер, нов Португалец во Вардар

Крај на сезона е, се расплетуваа едни, се плетат други шпекулации

Прочитај повеќе

ЧСМ смени тренер по пет години

Тренерска смена и буџетска математика

Прочитај повеќе