Нигериецот на Бутел е замената за Доленец

Нигериецот кариерата ја продолжува во Франција

Прочитај повеќе

Е. Пелистер комплетираше нов тандем на голот

Битолчани претставија уште еден нов играч за следната сезона

Прочитај повеќе

Петковиќ заминува од кормилото на Русија

Руската федерација ќе мора да бара нов селектор во јуни

Прочитај повеќе

Алборг одбра германски тренер

Алборг го претстави новиот тренер

Прочитај повеќе

Алборг пикираше тренер

Норвежанецот е прв на списокот на тренери „виден“ во Алборг

Прочитај повеќе

Жељко Муса, нов тренер на Луцерн

Неочекуван избор на швајцарската екипа

Прочитај повеќе

Не чекаа до март, Гисласон селектор до 2027

Германците решија да не комплицираат и му дадоа полна доверба на досегашниот селектор

Прочитај повеќе

Бутел Скопје (си) заврши голема работа

Десниот бек ја продолжува верноста за уште две сезони

Прочитај повеќе

ПСЖ не го дава Шипжак

Најдобриот стрелец на ПСЖ доби нов договор

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: Конан, Кларица, Киреев, Гвардиола...

Преглед на последните трансфери низ ракометна Европа

Прочитај повеќе