Лазаров: Ги почитуваме Фарски, тие се сериозен противник

Краток осврт на селекторот пред дуелите со Фарски острови

Прочитај повеќе

Сениорите на собир, почна мисијата „Фарски“

Последен собир за репрезентацијата пред бараж дуелите со Фарски острови

Прочитај повеќе

Џомба уште една сезона во Вардар

Џомба ќе игра и следната сезона во Јане Сандански

Прочитај повеќе

Тес Вестер заврши со Холандија

Славниот голман ја прекинува репрезентативната кариера

Прочитај повеќе

ЕХФ „Ф4“ Хамбург: Динамо налета на Флезнбург

Извлечени се полуфиналните парови во ЕХФ Европската лига

Прочитај повеќе

Портнер пред долга суспензија

И „Б“ примероците на швајцарскиот голман се позитивни

Прочитај повеќе

Заокружен европскиот список од Македонија

Математички се одвоија екипите што на есен ќе играат во Европските купови

Прочитај повеќе

Кил со десетка оди на Ф4 во Келн!

Кил изведе голем подвиг и избриша негатива од девет гола разлика

Прочитај повеќе

Бодовите од дербито за Вардар

Дербито во Јане Сандански му припадна на домашниот тим

Прочитај повеќе

Келце се жали во ЕХФ

Шведските судии не демонстрираа сигурност и 1/4 финалето стана контроверзно

Прочитај повеќе