Романија сака четири тима во ЛШ

Има пари, ќе има и музика

Прочитај повеќе

Уште едно заминување од Динамо Букурешт

Иранско-романскиот голман го напушта романскиот клуб

Прочитај повеќе

Хрватскиот голман кажа „Крај“

Хрватскиот голман оди во пензија

Прочитај повеќе

Почна продажба на билетите за СП за Вараждин

Почна продажбата на билети за Светското првенство и за групата во која игра Македонија

Прочитај повеќе

ЧСМ го краде селекторот на Норвешка

ЧСМ Букуреш заинтересиран за селекторот кој има 15 медали од СП, ОИ и ЕП

Прочитај повеќе

Голман оди во Барса преку Плоцк

Многу најави за трансфери на голмани, се чека реализацијата

Прочитај повеќе

Хрватски пикер во Е. Пелистер

Ново име во редовите на актуелниот првак

Прочитај повеќе

Порто менува тренер

Порто ќе има нов тренер следната сезона

Прочитај повеќе

Од Вардар во Динамо Букурешт

Српското крило следните две години ќе игра во Романија

Прочитај повеќе

Циндриќ со Пасквал во Веспрем?

Не е само тренерот Чави Пасквал мета на унгарскиот шампион

Прочитај повеќе