ФОТО: На здравје светско!

Се славеше во соблекувалната на Македонија по мечот

Прочитај повеќе

Лазаров: Имаме лош менталитет, но имаме и големо срце!

Селекторот задоволен од конечниот епилог и играта на македонскиот тим

Прочитај повеќе

Македонија оди на СП 2025!

Комплетиран е бараж дуелот меѓу Македонија и Фарски

Прочитај повеќе

Црна Гора падна пред Италија

Италија приреди мини сензација во бараж квалификациите

Прочитај повеќе

Шпанија се спаси во Нови Сад

Србија нема да оди на Светското првенство во 2025

Прочитај повеќе

Словенија преку пенали на СП, Грција елиминирана

Одиграни првите реванш дуели од баражот за СП

Прочитај повеќе

Тоскоски промовиран во тренер на Аполда

Македонскиот голман, следната сезона ќе биде на кормилото на германскиот клуб

Прочитај повеќе

Салата е распродадена, Фараните ги чека „пекол“

Нема веќе билети за вечерашниот дуел

Прочитај повеќе

Испадна Естонија, денеска жешко низ цела Европа

Денеска ќе биде комплетирана квалификациската етапа за пласман на СП Хрватска, Данска и Норвешка

Прочитај повеќе

Две измени во составот на Лазаров

Македонија вечерва игра меч на сѐ или ништо

Прочитај повеќе