Кнор ќе биде новиот Хансен?

Германскиот ас ќе биде замената за славниот Данец

Прочитај повеќе

Како домаќините ги сместија екипите во ждрепката за ЕП ?

Домаќините на ЕП, сметсија по една репрезентација во секоја група

Прочитај повеќе

Голужа и Марковски место Кастратовиќ и Грчевски

Кувајтскиот тим направи смена на тренерскиот тим

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Прекин на хрватското дерби, Нексе - Загреб

Големото хрватско дерби не траеше ни едно полувреме

Прочитај повеќе

Како изгледаат шеширите за ЕП 2024?

Македонија наскоро ќе се најде во ждрепката за ЕХФ Еуро

Прочитај повеќе

Македонија со победа оди на ЕП 2024

Македонија со победа ги заокружи квалификациите за пласман на ЕП 2024

Прочитај повеќе

Нов клуб за Словенецот Доленец

Словенецот ќе има нов француски клуб

Прочитај повеќе

Против Литванија за крај на квалификациите

Македонија денеска го завршува циклусот на квалификации за ЕП 2024

Прочитај повеќе

Лазаров: Пелистер е подобар, но разликата е превисока

Тренерот на Алкалоид го коментираше мечот со Е. Пелистер

Прочитај повеќе

Охрид со три бода од Кавадарци

Важни бодови за охридскиот состав

Прочитај повеќе