Денеска, финале на “Марко Божиновски“

Втор ден од меморијалниот турнир што се одржува во Скопје

Прочитај повеќе

Тренерите во Охрид по лиценца

Тренерски семинар за добивање на лиценца за следната сезона се одржува во Охрид

Прочитај повеќе

Ема Кирова го засили Пелистер

Битолската екипа во женска конкуренција се засили со талентиран голман

Прочитај повеќе

Давид Дејвис претставен во Букурешт

Поранешниот тренер на Вардар на чело на голем проект

Прочитај повеќе

Алкалоид против Морнар за финале на „Марко Божиновски“

Денеска се игра вториот ден од меморијалниот турнир „Марко Божиновски“

Прочитај повеќе

Трансфери: Португалскиот селектор ќе го води Целје

Поглед кон тренерската вртелешка во Европа

Прочитај повеќе

Божидар Илиески го засили Прилеп

Второ засилување за прилепскиот клуб

Прочитај повеќе

Конку осуден за сексуална егзибиција

Француското крило се спаси од сериозно обвинение

Прочитај повеќе

Жесток плејоф во Грција

Финале на грчкиот плејоф

Прочитај повеќе

Танкоски потпиша за Вардар

Нов централен бек во редовите на Вардар

Прочитај повеќе