Ништо од СП во Саудиска Арабија

ИХФ ги објави кандидатите за домаќини на СП 2029 и 2031

Прочитај повеќе

Новиот селектор си носи „скенер“ од Исланд

Новиот селектор на Хрватска си прави своја екипа

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Митревски го запре словенечкиот цепелин, Ол стар тим на колото

Митревски во Топ 5 одбрани. Погледнете го и ол стар тимот на 13 коло во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Заврши сезоната и за Симон Сичко

Потврдени лошите вести за полскиот ракометар

Прочитај повеќе

Крај на сезоната за Куни Моралес

Повредата на Кубанецот ќе се санира со операција

Прочитај повеќе

AEK има нов кошмар, се вика Драма

АЕК губи двапати во четири дена од ист аутсајдер

Прочитај повеќе

Хрватска (конечно) промовира селектор

Прес конференцијата е закажана за 11 часот

Прочитај повеќе

ИХФ избор за „нај“ млад играч, дали се согласувате со нив?

ИХФ селектираше три играчи кои конкурираат за наградата Најдобар млад играч на годината

Прочитај повеќе

БиХ го смени селекторот

Најочекувана селекторска смена беше таа на клупата на БиХ

Прочитај повеќе

Србија и Швајцарија се подновија со селектори

По ЕП федерациите се засилија со откази и промени на селекторите. Еден месец подоцна, како стојат работите?

Прочитај повеќе