Мирхол е дефинитивно аут од ЕП!

Норвешката ракометна легенда нема да игра на домашното ЕП

Прочитај повеќе

ЕП 2020: Koја е разликата меѓу Македонија и Украина?

Првата битка за (останување во) Виена ќе се води меѓу Македонија и Украина. Но, што значи тоа за Македонците, а што за Украинците?

Прочитај повеќе

Најде ли Вецлар замена за Миркуловски?

Екипата на Вецлар ангажираше плејмејекер од Норвешка

Прочитај повеќе

Кил едвај одеше по терен и загуби дома

Првиот фаворит за шампионската титула во Германија, ја има промашено формата

Прочитај повеќе

ВЕСТИ, ТРАНСФЕРИ: Летонија е тим на годината, Червар и Карачиќ главни во Хрватска

Најнови вести и трансфери од ракометна Европа

Прочитај повеќе