Еден екс тренер на Вардар си најде клуб, друг избркан

Тренерски ротации, еден екс тренер на Вардар си најде клуб, друг...

Прочитај повеќе

Диви се враќа во Македонија

Легендарниот голман на залезот на кариерата ќе брани во некоја македонска екипа

Прочитај повеќе

Дали е ОИ Токио реалност? Македонија има голема шанса

Патот што треба да се изоди за Олимписки квалификации и не е толку комплициран. Ни требаат победи против послабо-рангирани тимови

Прочитај повеќе

Брестовац: Лоциравме слабости, ќе ги поправиме до ЕП

Македонија вчера запиша пораз од Словенија, а селекторот ги запиша слабостите што треба да се поправат до дуелот со Украина

Прочитај повеќе

Шишкарев повреден ќе патува на ЕП

Крилото на Вардар има проблем со коленото

Прочитај повеќе