Вести што го содржат тагот Плзењ

PLAY OF THE DAY: Никола Костески се украси со злато

Двајца Македонци што играат во странство станаа прваци

Прочитај повеќе

Костески со осум гола му донесе пехар на Плзењ

Македонскиот ракометар одигра клучна улога во победата во финалето на Купот на Чешка

Прочитај повеќе

Костески ефикасен, но Плзен разочара

Европски куп, машка конкуренција

Прочитај повеќе

Костески и даде 15 гола на Дукла

Македонскиот интернационалец уште еднаш се прослави на натпревар во првенството на Чешка

Прочитај повеќе

Костески му даде 17 гола на Фридек Мистек

Македонскиот интернационалец постигна пола од головите за својот нов тим

Прочитај повеќе