Вести што го содржат тагот Тор

Кадетен ја зачува исландската гол машина

Швајцарците не дозволија некој да им го украде најдобриот стрелец

Прочитај повеќе

Нов „бог“ во Кадетен - Один Тор

Неверојатна партија на крилото на Кадетен во 1/4 финалето на Европската лига

Прочитај повеќе

Алушовски се раздели со Тор

Македонскиот тренер нема да го води Тор во иднина

Прочитај повеќе

Ѓ. Петров подобар од Тор, оди во следно коло

Македонскиот претставник во Европскиот куп ја мина првата пречка

Прочитај повеќе

Пикерот Петров оди кај Алушевски на Исланд

Македонскиот пивот се сели на Исланд

Прочитај повеќе