Вести што го содржат тагот Савевски

Савевски: Ваква игра не смее да ни се повтори

Селекторот криткуваше по натпреварот со Узбекистан

Прочитај повеќе

Савевски одбра ракометарки за СП Македонија

Состав на кадетската репрезентација на Македонија за претстојното Светско првенство

Прочитај повеќе

Савевски: Задоволен сум, но мораме повеќе и подобро

Селекторот на женската репрезентација на Македонија задоволен по првата пресметка со светскиот шампион

Прочитај повеќе

Савевски направи измени во репрезентацијата

Една ракометарка отпадна, две нови повикани во тимот

Прочитај повеќе

Поширок список на Савевски за дуелите со Црна Гора

Поширок список на играчи за репрезентативните дуели со Црна Гора

Прочитај повеќе