Вести што го содржат тагот Савевски

Савевски одбра тим за дуелите со Турција

Савевски одбра тим за следната репрезентативна акција

Прочитај повеќе

Аморим во стручниот тим на Македонија

Познато име ќе седне на клупата на Македонија заедно со Љубомир Савевски

Прочитај повеќе

Старт на мисијата ЕП: Финален собир на репрезентацијата

Од денеска женската репрезентација е на заеднички подготовки

Прочитај повеќе

Савевски во проблем: Колку повредени играчи отпаѓаат за ЕП?

Селекторот Љубомир Савевски нема да може да смета на неколку ракометарки за претстојното Европско првенство

Прочитај повеќе

Савевски: Јас сум виновен, изгоревме во желбата

Селекторот ја презема вината за денешниот пораз од Германија

Прочитај повеќе