Вести што го содржат тагот Филип

Раскинаа Кузмановски и Вецлар

Единствениот Македонец кој сезонава играше во Бундеслигата, го раскина договорот со клубот

Прочитај повеќе

Кузмановски: Сакавме да ја израдуваме јавноста

Македонија ја комплетираше неделата на ЕХФ со два натпревари против Грција

Прочитај повеќе

Кузмановски нема да заигра до крајот на сезоната

Македонскиот интернационалец во Бундеслигата предвреме ја заврши сезоната

Прочитај повеќе

Кузмановски на прегледи во Германија

Репрезентативниот бек се врати назад во клубот

Прочитај повеќе

Селекторите на Чешка се во изолација

Селекторскиот тандем на Чешка е во изолација. Двајцата се позитивни на Ковид

Прочитај повеќе