Вести што го содржат тагот ПЛажа

Пораз на пенали, пропуштена шанса за прва победа

Уште два меча одигра репрезентацијата на Македонија. Напредокот е видлив, но сѐ уште чекаме победа

Прочитај повеќе

Подобра игра, но пораз и од Португалија

Македонија пропушти шанса да изненади

Прочитај повеќе

Холандија подобра од Македонија на ЕП на плажа

Македонија го одигра и вториот натпревар на ЕП во ракомет на плажа

Прочитај повеќе

Девојките го почнаа настапот на ЕП на плажа

Македонија го почна настапот на ЕП на плажа

Прочитај повеќе

Македонија утре на ЕП на плажа!

Македонија утре ќе игра на плажите во Португалија

Прочитај повеќе