Вести што го содржат тагот Царчев

Царчев стана дел штабот на женскиот национален тим

Две нови лица на клупата на Македонија во пресрет на дуелите со Украина од баражот за СП

Прочитај повеќе

Царчев ќе го води ЖРК Вардар

Нов тренер на клупата на црвено-црните

Прочитај повеќе

Царчев со бронза се збогува со С. Арабија

Заврши мисијата на македонскиот тренер на Блискиот Исток

Прочитај повеќе

Царчев со С. Арабија ќе оди на СП

С. Арабија треба да ја одработи својата задача денеска со Узбекистан и да се пласира во полуфиналето на Азискиот шампионат, односно директно на СП Шведска и Полска 2023

Прочитај повеќе

Царчев и Динар, гости на Брестовац

Се екипираше С. Арабија, во стручниот тим имаат и Македонец

Прочитај повеќе