Вести што го содржат тагот Е: Пелистер

Загреб и Мешков доаѓаат во август во Македонија

Вардар и Е. Пелистер се борат за Фајнал фор на СЕХА

Прочитај повеќе

Куп на Македонија, се е можно

Денеска се играат полуфиналните средби од Куп на Македонија

Прочитај повеќе

E. Пелистер ќе игра против Магдебург!

Битолчани групата ја завршија на четвртото место

Прочитај повеќе

Флензбург - Вардар 0-10, Е. Пелистер - РНЛ 10-0...

ЕХФ службено ги реши натпреварите од Европската лига и Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Без Мандалиниќ и Кушан против ГОГ

Битолчани ославбени за пресметката со данскиот клуб

Прочитај повеќе