Вести што го содржат тагот Палицка

Палицка јуниор: Татко ми е добар, ама Ландин е малку подобар

Синот на Андреас Палицка ја украда славата по враќањето на „златните“ Швеѓани

Прочитај повеќе

Палицка си оди Гензајмер останува во РНЛ

Шведскиот голман во Париз ќе стигне преку Гетеборг

Прочитај повеќе

Нов голман потпиша за ПСЖ

Францускиот клуб носи двајца нови голмани за сезоната 2022

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Ол стар тим на СП Египет 2021

Одбрана идеалната седморка на мундијалот

Прочитај повеќе

РНЛ остана и без вториот голман!

РНЛ и Шведска останаа без голмани

Прочитај повеќе