Вести што го содржат тагот Луцерн

Дојде Шмит и го сруши шампионот

Резултат уште од прво коло

Прочитај повеќе

Анди Шмит го откри својот нов клуб

Швајцарската легенда ќе игра во својата земја

Прочитај повеќе

Повторно трансфер на вардарецот Пелко

Словенецот ја пројде пола Европа откако замина од Вардар

Прочитај повеќе

Вардарецот Векиќ, претставен во нов клуб

Вардаровиот бек претставен стигна на новата дестинација, во Швајцарија

Прочитај повеќе

Металург успеа! Ќе игра во група во Лига Европа!

Металург и Луцерн го одиграа своето во квалификациите за Лига Европа

Прочитај повеќе