Вести што го содржат тагот Чаир

ВТОРО КОЛО: Чаир на испит во Автокоманда

Металург и Чаир во центарот на вниманието

Прочитај повеќе

Екс играч на Металург ќе го менаџира противникот на Чаир во ЕХФ

Поранешниот играч на Металург на нова функција и тоа во женски ракомет

Прочитај повеќе

Чаир доби српски противник

Чаир ќе игра против српска екипа во второто коло на ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Чаир утре во ждрепка за ЕХФ Куп

Скопскиот тим за прв пат ќе излезе на меѓународна сцена

Прочитај повеќе