Вести што го содржат тагот Чаир

ЖРК Металург го откажа денешниот меч

Поради неисплатени плати, девојките од Металург денеска нема да играат

Прочитај повеќе

Чаир ќе го одмаздува Куманово, Ѓ. Петров оди во Австрија

Македонските екипи добија противници за третото коло во ЕХФ Европскиот Куп

Прочитај повеќе

Ѓ. Петров во прв, Чаир во втор шешир за ждрепката

Македонските екипи Ѓ. Петров и Чаир утре ќе го дознаат противникот за третото коло од ЕХФ Европскиот Куп

Прочитај повеќе

Преглед: Голема победа на Македонија, Чаир во трето коло, Грција пред порта на ЕП

Се што пропуштивте вчера, прочитајте денеска

Прочитај повеќе

Високи порази на Чаир и Металург

Високи порази на македонските екипи од клубови од Фарските острови и Луксембург

Прочитај повеќе