Вести што го содржат тагот Чаир

Високи порази на Чаир и Металург

Високи порази на македонските екипи од клубови од Фарските острови и Луксембург

Прочитај повеќе

Три македонски екипи денеска на евро-сцена

Почнува евро-сезоната за женските екипи од Македонија

Прочитај повеќе

Нишки „Чаир“ повторно Ковид болница

Нишката сала повторно ќе биде болница

Прочитај повеќе

Екс тренер на Вардар ќе ја води Наиса против Чаир

Селекторот на Србија ќе ја води нишката екипа на дуелите со скопски Чаир

Прочитај повеќе

Чаир покажа заби, но бодовите се за Металург

Металург го совлада Чаир, но гостите не беа инфериорни и без шанса

Прочитај повеќе