Вести што го содржат тагот Тестови

Македонците негативни на рапид тестовите во Каиро

Првото тестирање мина без проблем, вечерва ќе бидат готови резултатите и од ПЦР тестовите

Прочитај повеќе

Kои се позитивните српски ракометарки на ЕП

Две ракометарки се позитивни, нивните цимерки се исто така во изолација

Прочитај повеќе

Сите се Ковид-негативни, Македонија спремна за дуел со Финска

Конечно, сите се негативни, подготвен терен за мечот со Финска

Прочитај повеќе

Ковид го поткачи и Металург

Двајца позитивни на Ковид во Металург

Прочитај повеќе

Данците на тестирање секоја недела

Данска реши да користи модел за рано откривање и ловење на ковид-позитивните

Прочитај повеќе