Вести што го содржат тагот Ковид

ИХФ: Само вакцинирани ќе смеат да играат на СП Македонија (У18)

Светската ракометна федерација денеска објави протокол за заштита од Ковид 19 за годинешните активности

Прочитај повеќе

Металург службено ги загуби натпреварите

Неодиграните натпревари на Металург се регистрирани со службен резултат

Прочитај повеќе

Кил без тренер оди во Норвешка

Двајцата тренери на Кил се во изолација, па екипата ќе ја води младинскиот координатор

Прочитај повеќе

Е. Пелистер страшно ослабен во Франција

Голем хендикеп ќе имаат битолските ракометари за утрешниот меч со Ним

Прочитај повеќе

Пешевски: Европско без душа

Ако останевме на ЕП, ќе моравме и без Жарко Пешевски

Прочитај повеќе