Вести што го содржат тагот Хорват

Хорват остана селектор на Хрватска

УО немало, но се состанал тим што е „позвучен“ од УО

Прочитај повеќе

Хрватска без Дувњак против Франција

Голем хендикеп за хрватскиот тим пред дуелот со нивниот најголем ривал низ историјата

Прочитај повеќе

Златко Хорват со победа се збогува со Металург

Златко Хорват заминува, Металург на пролет без странци

Прочитај повеќе

Металург ќе биде силен: Хорват уште две години

Хрватскиот играч останува во Автокоманда уште две сезони

Прочитај повеќе

Стигнаа покани за Кушан и Мараш

Им се исплатеше играњето во Битола

Прочитај повеќе